Marek Żak
Książki
Specyficzny styl rodem z harlequina, erotyzm (jeden z recenzentów nazwał jedną z jego powieści pornolem), prosty, szorstki język, aż po surrealizm i czarny humor to cechy charakterystyczne powieści autora. Kontrowersyjność i cynizm bohatera - Polaka stanowi odwrócenie postawy znanego i szlachetnego bohatera romantycznego, mającego najlepsze intencje, ale wiecznie przegrywającego i poszkodowanego przez los.

Gwałt w Nowym Jorku
W przyszłym tygodniu ukaże się kolejna moja książka ,,Gwałt w Nowym Jorku”, będąca zbiorem opowiadań, w których relacje męsko – damskie mają decydujący wpływ na decyzje zarówno w polityce, gospodarce, jak i sztuce.
Wprawdzie już Homer opisał w Iliadzie, jak to porwanie Heleny zapoczątkowało Wojnę Trojańską, a w rezultacie upadek jednego z najpotężniejszych greckich miast, ale, choć upłynęło tysiące lat, nadal u podstawy wszelkich decyzji są kobiety, o które walczą mężczyźni. Pisząc kolejne opowiadania, oparte zresztą na faktach, chciałem w każdym następnym wykazać, że to nieprawda. Nie udało się.

Opublikowano: 15.01.2014
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012-2019 | strony internetowe, reklama: NITROSTUDIO panel administratora