Marek Żak
Książki
Specyficzny styl rodem z harlequina, erotyzm (jeden z recenzentów nazwał jedną z jego powieści pornolem), prosty, szorstki język, aż po surrealizm i czarny humor to cechy charakterystyczne powieści autora. Kontrowersyjność i cynizm bohatera - Polaka stanowi odwrócenie postawy znanego i szlachetnego bohatera romantycznego, mającego najlepsze intencje, ale wiecznie przegrywającego i poszkodowanego przez los.Globalne ocieplenie
Rok wydania: 2012
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Patroni medialni:

Janek Mróz, doktor matematyki,zajmujący się tworzeniem modeli prognozowania pogody, a do tego grający nieźle w tenisa, trafia jako stypendysta do nowojorskiego instytutu klimatycznego. Świat zastanawia się właśnie, czy ludzkości grozi kolejna epoka lodowcowa, kiedy bohater odkrywa intrygujące zjawisko, sugerujące, że może być zupełnie inaczej: stały wzrost temperatury na Florydzie. Dyrektor instytutu wysyła Janka do bliźniaczej placówki w Miami, by zbadał sprawę na miejscu. W pracy Janek poznaje Joanę, z którą wkrótce nawiązuje gorący romans. Okazuje się jednak,że dziewczyna pochodzi z bardzo zamożnej rodziny, a ta nie jest zachwycona związkiem biednego Polaka z jedyną dziedziczką wielkiej fortuny. Janek wraca do Nowego Jorku, gdzie poznaje na kortach tenisowych Monikę, córkę niemieckiego przemysłowca, podobnie jak on, wielbiciela opery. Czy jednak zapomni o dziewczynie z Florydy? I przede wszystkim, co z klimatem? Czy światu grozi zlodowacenie, czy może globalne ocieplenie?

Wszystkie te zagadki znajdą rozwiązanie w książce Marka Żaka Globalne ocieplenie. Autor snuje swoją opowieść, zgrabnie przeplatając wątki osobiste i zawodowe głównego bohatera, który wcale nie zachowuje się jak biedny przybysz z komunistycznej niedawno jeszcze Polski. Wręcz przeciwnie ? jest pewny siebie, nie ma żadnych kompleksów i sypie pomysłami jak z rękawa. Nic dziwnego,że o współpracę z nim zaczną zabiegać i wojskowi, i tajne służby.

Wspaniała lektura, pełna zwrotów akcji, błyskotliwych dialogów, intrygujących sugestii, zakulisowych gierek i namiętnych wzlotów. Prawdziwa mieszanka wybuchowa, przy czytaniu której ogarnia nas lodowaty dreszcz (czyżby naprawdę było tak, jak sugeruje Marek Żak). Sprawa warta gorącej dyskusji, a książka - gorących oklasków dla autora.

Strona wydawnictwa:
www.wfw.com.pl

Linki do recenzji:
www.granice.pl/recenzja/globalne-ocieplenie/6320
rynek-ksiazki.pl/recenzje/globalne-ocieplenie_7683.html
subiektywnie-o-ksiazkach.blogspot.com/2012/12/marek-zak-globalne-ocieplenie.html

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012-2024 | strony internetowe, reklama: NITROSTUDIO panel administratora