Marek Żak
Książki
Specyficzny styl rodem z harlequina, erotyzm (jeden z recenzentów nazwał jedną z jego powieści pornolem), prosty, szorstki język, aż po surrealizm i czarny humor to cechy charakterystyczne powieści autora. Kontrowersyjność i cynizm bohatera - Polaka stanowi odwrócenie postawy znanego i szlachetnego bohatera romantycznego, mającego najlepsze intencje, ale wiecznie przegrywającego i poszkodowanego przez los.Gwałt w Nowym Jorku
Rok wydania: 2014
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Patroni medialni:

Tytułowe opowiadanie "Gwałt w Nowym Jorku" nawiązuje do oskarżenia głównego kandydata do fotela prezydenckiego we Francji. Dominika Strauss-Kahna, o zgwałcenie hotelowej pokojówki w nowojorskim hotelu. Chociaż w końcu amerykańska prokuratura wycofała oskarżenia, kariera polityka legła w gruzach.

Pozostałe opowiadania dotyczą mechanizmów procesu decyzyjnego w firmach i nie tylko. Od czego zależy, że korporacja ,,X" podejmuje takie, a nie inne decyzje, dotyczące miejsca przyszłych inwestycji. Czy zależą one od rynku, wysokości podatków, czy dostępności surowców? A może istnieją także inne czynniki, mające wpływ, gdzie zostaną zainwestowane setki milionów euro i innych walut?

Już Homer opisał w Iliadzie, jak to porwanie Heleny zapoczątkowało Wojnę Trojańską, a w rezultacie upadek jednego z najpotężniejszych greckich miast. Choć upłynęło tysiące lat, nadal u podstawy wszelkich decyzji są kobiety, o które walczą mężczyźni. Pisząc kolejne opowiadania, chciałem w każdym następnym wykazać, że to nieprawda. Nie udało się.

Strona wydawnictwa:
www.wfw.com.pl

Linki do recenzji:
sztukater.pl/ksiazki/item/12882-gwalt-w-nowym-jorku-i-inne-opowiadania.html
annasikorska.blogspot.com/2014/03/marek-zak-gwat-w-nowym-jorku-i-inne.html
rynek-ksiazki.pl/recenzje/gwalt-w-nowym-jorku_8554.html

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012-2024 | strony internetowe, reklama: NITROSTUDIO panel administratora